ekibimiz

ekibimiz

Sevdet Acar

Yönetim Kurulu Başkanı


İlköğretimi Isparta’da, orta ve lise eğitimini Batman’da tamamladı. 2015 yılında Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2016 Yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. 2018-2022 yılları arasında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinde 2 dönem yönetim kurulunda yer aldı. TMMOB Diyarbakır İKK Kadın Komisyonunda mesleki ve toplumsal alanda kadın haklarına dair çalışmalar yapmaktadır. 2016 yılından bu yana özel sektörde mesleki faaliyet yürütmektedir.Sinem Parlak Doğru

Yönetim Kurulu Üyesi


1988 yılında doğdu. 2007 yılında Trakya Üniversitesi Muhasebe, 2010  yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden  mezun oldu. Diyarbakır’da Muhasebe alanında çalışmaktadır. 


2012-2013 yılları arasında Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi’nin düzenlediği Belgesel Fotoğraf Programı'na katıldı. Fotoğraf Vakfı yönetim kurulunda bulundu. 2015 yılında Fotoğraf ve Toplumsal Cinsiyet, 2016 yılında Toplumsal Cinsiyet ve Sanatla Terapi, 2018 yılında Görsel  Üretim ve Haber Dili atölyelerine katıldı. Farklı şehirlerde düzenlenen Fotoğrafçı Çocuklar Atölyeleri projelerinde görev aldı. 


Toplumsal cinsiyet, kadınlar ve çocuklar üzerine çalışmalara katılmaktadır. Vatoz, Varız Buradayız İnisiyatifi üyesidir. 
Mervan DOĞRU

Yönetim Kurulu Üyesi1994’de Diyarbakır’da doğdu. Çukurova Üniversitesi  İç Mimarlık Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da çalışma hayatına devam etmektedir. Üniversite eğitimi ve sonrasında kadın ve toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı sosyal çalışmalarda yer aldı. Berin Yaman

Yönetim Kurulu Üyesi


1981’de Diyarbakır’da doğdu. İlk ve ortaöğretimi Kızıltepe’de tamamladı. Kızıltepe Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2007 yılında Dicle Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Devlet hastaneleri ve özel hastanelerde hemşire olarak görev yaptı. Şu anda İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hemşire olarak çalışmaya devam etmektedir. Çalışmalarını anne-çocuk sağlığı konusunda yoğunlaştırmıştır.  


  

Dilan Güven 

Yönetim Kurulu Üyesi


1993’te Diyarbakır’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Diyarbakır’da tamamladı. 2013-2017 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarında adliye, psikolojik danışmanlık merkezleri, anaokulu ve rehabilitasyon merkezlerinde staj gördü. 2017 yılında Diyarbakır’da bulunan Kayapınar Aile Destek Merkezi’nde bir yılı aşkın bir süre boyunca psikolog olarak görev aldı. 2018-2020 yılları arasında Hayat Bağım projesi kapsamında eğitici psikolog olarak görev aldı. 2020-2021 yıllarında psikoteknik değerlendirme merkezinde sorumlu psikolog olarak görev aldı. 2021 yılından beri Çınar Belediyesi Kadın Merkezi’nde psikolog olarak görev almaktadır. Öğrenim ve meslek yaşantısı boyunca psikoterapi eğitimi, temel psikolojik travma atölyeleri, kadına yönelik şiddetin toplumsal yönleri, göç sonucu adaptasyon süreçleri çalışmaları konusunda eğitim ve sertifika programlarında yer aldı.